Zaproszenie

O chorobach płuc praktycznie

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

kieruję do Państwa serdeczne zaproszenie do udziału w konferencji JACHRANKA 2023 – o chorobach płuc praktycznie dawniej: Alergia, Astma, POChP, Konferencja Naukowo – Szkoleniowa. Po 4 latach przerwy z radością i entuzjazmem pragniemy powrócić do naszych „jachrankowych” spotkań.

            Czternasta już Konferencja Naukowo-Szkoleniowa wraca po okresie pandemii w zupełnie odmienionej formule. Będzie ona pierwszą w Polsce modułową konferencją pulmonologiczną, której program nie będzie wyznaczany przez kolejne sesje, lecz przez moduły tematyczne, które będą zawierały prezentacje, warsztaty praktyczne oraz wspólne omówienie zawartych w module zagadnień i ilustrujących je przypadków. Naszym celem jest jak najpełniejsze przedstawienie zagadnień z zakresu pneumonologii i alergologii oraz wypracowanie – pod okiem uznanych ekspertów – praktycznych umiejętności postępowania.

            Pomysł na odmienioną formułę konferencji zrodził się podczas licznych dyskusji, w których uczestniczyli zarówno młodzi lekarze dopiero rozpoczynający swą drogę zawodową, jak również eksperci z dużym doświadczeniem klinicznym, wiedzą oraz dorobkiem naukowym. Pomimo, że Komitet Naukowy i Zespół naszej Kliniki przygotował dla Państwa szeroką propozycję programową, chcielibyśmy, aby przyszli Uczestnicy Konferencji stali się również jej twórcami. Zachęcamy zatem Państwa do zgłaszania tematów, którymi bylibyście Państwo specjalnie zainteresowani i chcielibyście, aby zostały uwzględnione w programie Konferencji.

            Tradycją Konferencji w Jachrance były miłe spotkania budujące dobre relacje towarzyskie i przyjaźnie. Oprócz aktywności naukowych, planujemy – podobnie jak w poprzednich edycjach – wieczorne aktywności towarzyskie. Mamy również nadzieję, że po zajęciach znajdą Państwo czas na tak potrzebny w naszym zawodzie relaks. Miejscem konferencji będzie hotel Windsor w Jachrance, położony w pięknej okolicy tuż nad Zalewem Zegrzyńskim w otoczeniu natury, 30 minut jazdy samochodem od Warszawy.

W imieniu zespołu Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii WUM gorąco zachęcam Państwa do udziału w spotkaniu.

Więcej informacji wkrótce! Do zobaczenia 22 września 2023 w Jachrance!

Prof. Rafał Krenke